Čistenie Vzduchotechniky a odsávania

Profesionálne čistenie vzduchotechniky a rozvodov VZT

Ako jedna z mála firiem na trhu zabezpečujeme aj profesionálne čistenie vzduchotechniky a rozvodov VZT pomocou špičkovej technológie mechanického čistenia, ktorá je zárukou kombinácie vynikajúceho čistiaceho efektu a vysokej produktivity. To zabezpečuje prijateľné náklady na čistenie klimatizačných systémov. Všetok uvoľnený prach a špina sa odsávajú výkonným sacím zariadením, kde sú zachytávané vo filtroch so stupňami filtrácie (od G3 po H13). Dosah rotujúcich čistiacich kief z jedného miesta prístupu je 80 m.

Čistenie VZT systémov zabezpečuje:

  • minimalizovanie šírenia mikróbov a iných škodlivých látok
  • správne a efektívne fungovanie systému
  • jeho dlhodobú životnosť
  • protipožiarnu bezpečnosť a teda celkový komfort využívania VZT.

Okrem čistenia potrubí je možné aj ich odmasťovanie a iné sanačné zásahy. Je možné aplikovať látky, ktoré v potrubí vytvrdnú a vytvoria tak jeho nový vnútorný povrch. Táto metóda má využitie v starých azbestových potrubiach, v potrubiach s vnútornou izoláciou alebo veľmi znečistených potrubiach, ktoré nie je možné vymeniť.
Čistenie odsávania a gastro digestorov

Zabezpečujeme čistenie gastro prevádzok, ich zariadení, digestorov a celých odsávacích potrubí. Čistenie a dezinfekciu vykonávame na vysoko profesionálnej úrovni s použitím najnovších zariadení, prostriedkov a postupov. Naše čistiace zariadenia patria medzi najlepšie na svete a sú neprekonateľné pri čistení kuchynských odsávacích potrubí. Vetranie v kuchyni a gastro-zariadeniach je najdôležitejším krokom k čistému a zdraviu nezávadnému pracovnému prostrediu, aj preto je nutná pravidelná a dôkladná údržba vzduchotechniky a odsávania. Príliš zanesený a neudržiavaný filter si vyžaduje pravidelné čistenie, ktoré si väčšina gastro prevádzok vykonáva preventívne, za pomoci bežne dostupných čistiacich prostriedkov, avšak akokoľvek dôsledne čistíte tukové filtre, svojpomocne si neporadíte s usadeninami v neprístupných potrubiach, kde sa ukladá mastnota a spaliny, ktoré po dlhšej dobe oxidujú a menia sa na gumovitý mastný povlak, ktorý sa bežne ani odstrániť nepodarí. Pri nedostatočnom čistení potrubia sa zvyšuje hluk odsávacieho zariadenia, ktoré sa častejšie obsluhou vypína, čo už vôbec nie je dobré pre vlhkosť a spaliny, ktoré sa hromadia v odsávacích potrubiach a to zvyšuje riziko požiaru. Prevencia a čistenie je najdôležitejším krokom pri udržiavaní správnej hygieny profesionálnej kuchyne, keďže nedostatočné čistenie spôsobuje nepríjemný zápach , ktorý vo väčšine prípadov je problémom pre všetky priestory gastro zariadení, v mnohých prípadoch nedostatočne udržiavané potrubie je problémom aj pre celú budovu. Ako jediná firma na Slovensku pracujeme s veľmi efektívnym a prepracovaným systémom na odstránenie mastnoty a usadenín za pomoci silných chemických rozpustných látok.