O spoločnosti PM KLIMA s.r.o.

Naša firma sa zaoberá širokým spektrom aktivít súvisiacich s vytváraním optimálneho pracovného, výrobného a životného prostredia. Naše služby ponúkame zákazníkom na území Slovenskej a Českej republiky od roku 2004. Špecializuje sa hlavne na zabezpečenie správnej teploty, čistoty a kvality ovzdušia interiérov bytov, domov ale i priemyselných priestorov. Ponúkame poradenstvo, projekciu a realizáciu klimatizačných, vykurovacích, rekuperačných a vzduchotechnických zariadení. Pri práci používame špičkové vybavenie a samozrejmosťou je zabezpečenie záručného a pozáručného servisu, poradenstva, údržby a preventívnych prehliadok.Klimatizácia

predaj, montáž a servis autorizovaný partner pre inštaláciu a servis LG klimatizácií


Montáž tepelného čerpadla a slnečných kolektorov

poradenstvo a montáž tepelných čerpadiel vzduch/voda, voda/voda


Profesionálne čistenie vzduchotechniky a jej rozvodov

systémom rotujúcich kief s dosahom až 80m bez nutnosti rozoberania potrubia


Chemické čistenie odsávania a digestorov v gastro prevádzkach

čistenie gumovitého povlaku a usadenín mastnoty, protipožiarne opatrenia


Čistenie - tryskanie suchým ľadom

neabrazívna metóda, ktorá nemá takmer žiadne obmedzenia čistených materiálov a povrchov


Dezinfekcia a čistenie vzduchu ozónom

najúčinnejšia dezinfekcia, ktorá ničí až 99,9% nežiaducich mikroorganizmov


STERILIZÁCIA VZDUCHU UV-C ŽIARENÍM

účinne dezinfikuje vzduch likvidáciou baktérií, vírusov a plesní bez použitia chémie aj za prítomnosti ľudí


CHEMICKÁ DEZINFEKCIA PRIESTOROV

vysokoúčinnými dezinfekčnými chemickými prísadami šetrnými k životnému prostrediuNovinky


Čo je tryskanie suchým ľadom?

Publikované: 17.06.2021 Komentáre 0
Čo je tryskanie suchým ľadom?

Otryskávanie pomocou suchého ľadu je revolučná metóda čistenia, kde tryskacím médiom sú častice (pelety, bloky) suchého ľadu. Táto metóda je veľmi efektívna, rýchla a ekologická. Suchý ľad je pevné skupenstvo oxidu uhličitého - CO2. Na rozdiel od vodného ľadu, ktorý existuje pri teplote 0 ° C a nižšie, je suchý ľad extrémne chladný, jeho teplota je -79 ° C. Oproti vodnému ľadu za normálnych atmosférických podmienok netopí, ale sublimuje - tzn. prechádza z pevného stavu priamo do plynného, bez skvapalnenia.

Čítať viac

Požiar mastnoty v odsávacom potrubí kuchyne.

Publikované: 17.06.2021 Komentáre 0
Požiar mastnoty v odsávacom potrubí kuchyne.

Keď sa olej alebo mastnota zo živočíšneho tuku príliš zahrejú, vzplanú. Samotný tekutý olej nehorí. Je to skôr para z oleja, ktorá dosiahla svoj bod varu a para, ktorá sa vznieti. Bod vzplanutia horľavého kvapalného materiálu je najnižšia teplota, pri ktorej môže materiál vytvárať na vzduchu zápalnú zmes. V prípade rastlinných olejov sa to stane okolo 232 °C, zatiaľ čo bravčová masť a ďalšie živočíšne tuky sa budú spaľovať okolo 190 °C. Keď kuchynský olej a tuk dosiahne tieto teploty, uvoľňuje pary, ktoré sa môžu vznietiť od zdroja, tým je otvorený plameň alebo horúca varná plocha. Situácia bude oveľa nebezpečnejšia, ak sa oheň dokáže rozšíriť do interiéru odsávača pár alebo do potrubia, pretože odtiaľ sa môže ľahko dostať k ďalším častiam budovy.

Čítať viac

Profesionálne čistenie vzduchotechinky

Publikované: 10.02.2021 Komentáre 0
Profesionálne čistenie vzduchotechinky

Žiť v čistom a súčastne zdravom prostredí je základná potreba každého človeka. Zabezpečujeme čistenie gastro prevádzok, ich zariadení, digestorov a celých odsávacích potrubí. Čistenie a dezinfekciu vykonávame na vysoko profesionálnej úrovni s použitím najnovších zariadení, prostriedkov a postupov.

Čítať viac

Oheň - dobrý sluha, zlý pán

Publikované: 09.12.2020 Komentáre 0
Oheň - dobrý sluha, zlý pán

Vetranie v kuchyni a gastro-zariadeniach je jednou z najdôležitejších vecí, preto je nutná pravidelná a dôkladná údržba vzduchotechniky a odsávania. Ak tuk prenikne do hlbších častí odsávania, zanáša sa celé potrubie tým sa zvyšuje riziko požiaru. Pravidelným čistením inštalácie sa môžete vyhnúť týmto zbytočným rizikám Ako jediná firma na Slovensku pracujeme s veľmi efektívnym a prepracovaným systémom na odstránenie mastnoty a silných usadenín.

Čítať viac

Zobrazené 1 až 4 z 4 (1 stránok)